Повернутися до звичайного режиму

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних

до булінгу (цькування)

1. Загальні положення

1.1Цей Порядок розроблено з метою впровадження ефективного механізму реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

1.2. Порядок розроблено відповідно доЗакону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VІІІ, листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 №1/9 –790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу», Рекомендацій Міністерства освіти і науки України для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (від 29.01.2019 №1-11/881).

2. Порядок реагування доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

2.1. Керівник закладу освіти розглядає заяви про випадки булінгу ( цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування.

2.2. Керівник закладу освіти створює наказом комісією з розгляду випадків булінгу ( цькування) та скликає засідання.

2.3. Комісія розглядає заяви про випадки булінгу ( цькування) у термін не більше двох тижнів від дня їх надходження, а ті які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно.

2.4. Голова скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу ( цькування) для приймання рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування.

2.5. Якщо комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей .

2.6. Керівник закладу освіти забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

2.7. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України (ювенальна поліція) із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

2.8. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів комісії.

2.9.Потерпілий чи його представник також можуть звертатися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування ).

2.10.Педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

2.11. Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

2.12. Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

2.13. За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють