/Files/images/animashki/лето1.gif

У зв'язку з глобальними кліматичними змінами, що таке справжня, виснажлива душу і тіло спека ми знаємо не з чуток. Підвищена пітливість, проблеми з тиском, серцем, постійна втома, набряклість, безсоння - все це невід'ємні атрибути спеки. Особливо сильно в спеку мучаться діти. Вони ще не в змозі зрозуміти, що саме їх турбує, тому найчастіше демонструють плаксивість, постійну сонливість, підвищене потовиділення, а вночі страждають безсонням.

Всім відомо, що основний пік спеки припадає на 11-15 годин. У цей час сонце настільки небезпечно, що навіть перебування в тіні може загрожувати сонячним ударом або опіками шкіри. Тому постарайтеся зробити так, щоб перебування дітей на вулиці саме в цей період було повністю виключено.

Якщо ви живете в місті, у панельній багатоповерхівці, то 40-градусна спека на вулиці здатна перетворити ваше життя на тортури. Панельні стіни настільки нагріваються за день на сонці, що навіть за ніч не встигають охолонути. Найбільш поширена помилка батьків - використання кондиціонерів на повну потужність, провітрювання приміщень з протягами. Звідси і причина таких частих дитячих простуд, нежиті і отитів. Кондиціонер краще всього включати тоді, коли дитину немає вдома. Плюс до цього не варто зловживати системою охолодження, інакше дитина, прийшовши додому, з нестерпної спеки потрапить в «зиму», що загрожує йому простудними захворюваннями з дуже серйозними наслідками.

Якщо ж у вас кондиціонера немає, то використовуйте будь-яку можливість виїхати на дачу або в село до бабусі. Дерев'яні і цегляні будинки набагато повільніше нагріваються, в них довше зберігається нічна прохолода.

Що стосується різного роду водоймищ, то тут варто бути особливо обережними. На морі, біля річки або озера спека дійсно відчувається не так сильно. Але це не означає, що сонце не пече і спека не досягає іноді і 42 градусів. Саме біля водойм люди втрачають пильність і найчастіше отримують сонячні і теплові удари. Добре, якщо під час спеки ви відсиджується в будиночку біля моря, але ось купатися і загоряти під час спеки не рекомендується, особливо дітям.

Якщо так вийшло, що спека вас таки наздогнала в панельному будинку, де немає кондиціонера , то рятуватися доведеться підручними засобами. Наприклад, почніть з того, що повністю занавесьте вікна на балконі світлою тканиною.

Тканина важливо вибрати посвітліше, так як вона відбиває промені сонця, в той час як темна їх тільки притягує. Ні в якому разі не відкривайте вікна вдень, коли сонце особливо агресивно. Провітрювання варто проводити ввечері, після заходу сонця. Відкривати стоїть не тільки всі вікна, але і вхідні двері, створюючи протяг. Тільки так можна створити рух повітря в квартирі. Прослідкуйте за тим, щоб ні ви, ні дитина не перебували на протязі.

Розвісьте по квартирі мокрі махрові рушники або простирадла. Обов `язково включіть зволожувач повітря. Як можна частіше користуйтеся обприскувачем: обприскуйте себе, малюка, підлогу в кімнатах, вазони.

Використання вентилятора в настільки сильну спеку справа дуже марна. Він буде тільки обдувати вас гарячим повітрям, та й дитина може поранитися, засунувши туди пальчики.

Прохолодний душ (саме прохолодний, а не крижаною) теж свого роду панацея. Хоч і ненадовго, але він дає ефект прохолоди та свіжості. Щоб уникнути потнічек і попрілостей, малюка можна споліскувати в душі 5-10 разів на день.

Під час сильної спеки користуватися кремами з жирним складом теж не рекомендується. Тоніки та інші косметичні засоби на основі спирту тільки ще більше пересушат і без того суху шкіру.

Щоб уникнути зневоднення, пийте більше рідини, бажано простої води. Любителям водички з холодильника або морозилки треба бути обережними, тому що ангіни це вельми поширені захворювання влітку.

Уважно стежте за тим, скільки малюк випиває рідини в день, скільки він при цьому мочиться, чи немає у нього набряків.

Втрата апетиту у дитини під час спеки - цілком нормальне явище. Головне, не змушуйте його їсти, якщо він сам не виявляє таке бажання. Грудничку ж, навпаки, починають частіше просити груди, так як мамине молоко їм замінює і їжу й питво, яку їм так необхідно у спеку.

Будьте готові до того, що діти в жарку погоду ведуть себе не зовсім адекватно , відрізняються підвищеною плаксивістю і дратівливістю. Пам'ятайте, що все це проходить, це всього лише випробування, яке складно, але все-таки можна подолати.