Правила поведінки на воді

Найбільш чудовий відпочинок - відпочинок на воді.

Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил.

Ось вони:

· Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

· Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

· Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С.

· Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

· У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.

· У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

· У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м'язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.

· Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.

· Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.

· Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

· Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.

· Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Ні в якому разі:

· Не купайся без дорослих.

· Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени.

· Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

· Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

· Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.

· Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.

 Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».

 Не подавай помилкові сигнали про допомогу.

 Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.

Отже, якщо ти будеш уважними та обережними і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.

Бесіда для учнів 1-4 класів

“Організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході вулиці.

Пішохідні переходи”

Мета: Дати поняття про те, що безпечний шлях – це найкращий шлях до школи. Розвивати навички свідомого користування Правилами дорожнього руху. Виховувати у дітей бажання бути уважними на вулицях і дорогах.

Обладнання: малюнки доріг, перехресть, знаки переходу.

Хід бесіди:

І. Організація класу

Правила дорожні знаю,

їх виконую завжди.

Знаки на ходу читаю,

Щоб не трапилось біди.

В школу свій маршрут долаю,

Шлях, що вдало вибрав я.

Він безпечний, я це знаю,

Знає це й моя сім’я.

І дорогу переходжу

Тільки там, де перехід.

І на все я час знаходжу,

На навчання і похід.

Основне — це дисципліна,

І тоді біда мине.

Знати треба неодмінно,

Що життя - це головне!

ІІ. Розповідь учителя

Життя людини, її здоров’я – це головне. У кожної людини воно одне. Втратити здоров’я або життя дуже просто і легко, а от повернути його назад іноді буває неможливо. Тому про це треба завжди пам’ятати. Кожен з вас іде вранці до школи, а після уроків повертається додому. Це – дорога до школи. Вибір такої дороги треба обдумати і обговорити з дорослими, щоб вони знали, де вас зустрічати,коли виникне потреба. Дорога ця повинна бути якомога безпечнішою, щоб по можливості не переходити вулицю або переходити її найменшу кількість разів по підземному чи регульованому переходу, щоб була ця дорога без підземних переходів, щоб вона була освітлена і люки всі були міцно закриті, а у дворах не було бродячих собак. Як же вибрати саме такий безпечний маршрут? Виявляється, що просто. Кілька разів треба з мамою або татом пройти до школи різними маршрутами, підрахувати, скільки часу йде на кожен з них, які перешкоди трапляються на шляху, скільки разів ви переходите дорогу і чи можна цього уникнути і т. д. Тоді вибираєте найбезпечніший маршрут і ходите лише ним, щоб батьки знали, де вас зустрічати, коли раптом ви затримаєтеся у школі. Безпечна дорога — це життєва необхідність. І ваш маршрут повинні знати найближчі люди, щоб у разі необхідності надати допомогу.

Тепер зупинимося на тому, як треба переходити дорогу, оскільки кожній людині в житті доводиться багато разів переходити її. Для цього на дорогах є спеціально встановлене місце, яке називається пішохідний перехід. Про нього нам сповіщають знаки: 5.16.1; 5.16.2 Пішохідний перехід. 5.17.3; 5.17.4. Надземний перехід. 5.17.1; 5.17.2. Підземний перехід. На проїжджій частині намальована дорожня розмітка “зебра”, по якій можна переходити, коли зупиняться транспортні засоби. Треба бути дуже уважним, коли збираєтеся переходити дорогу, і зачекати, доки не зупиняться машини. Є ще регульовані переходи, де стоїть світлофор. Він регулює рух транспорту, і в потрібний момент транспорт зупиняється – тоді для нього горить червоне світло, яке забороняє рух. У цей самий час для пішоходів горить зелене світло, що дозволяє їм переходити дорогу. А на другорядних дорогах, де машини проїжджають рідко, нема встановлених місць для переходу. Як бути?

Треба пам’ятати такі правила:

ніколи не перебігайте через дорогу перед транспортом, який їде близько. Старайтеся не переходити дорогу перед транспортом, який знаходиться недалеко від вас, бо ви можете не розрахувати його швидкість і віддаль. Тому найкраще переходити дорогу тоді, коли поблизу немає машин. Ніколи не стійте на середині дороги, бо дороги бувають вузькі, з поворотами, а машини важкі, великі та ще й з причіпами, який може вас зачепити, а водій і не побачить. А якщо ви кудись поспішаєте, то раз і назавжди позбавтеся від поганої звички – запізнюватися. Краще прийдіть на хвилину раніше, ніж на секунду пізніше. А хочете почуватися завжди комфортно, то заздалегідь сплануйте свій час так, щоб не спізнюватися, і тоді вам не треба бігти через дорогу, доганяти автобус чи вистрибувати на ходу.

Хочеш усе встигати, треба менше спати.

ЗАПАМ’ЯТАЙ:

Існує правосторонній, лівосторонній, односторонній і двосто­ронній дорожній рух. У нашій країні транспорт рухається з пра­вого боку або в одному напрямку. Пішоходи, щоб не створю­вати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах — підземних, надземних або наземних. При наземному переході необхідно подивитися ліворуч, а дій­шовши до середини дороги,— праворуч.

Питання для повторення

1. Що таке дорога до школи?

2. Як вибрати безпечний маршрут?

3. Як переходити дорогу?

4. Чому треба вивчати Правила дорожнього руху?

Додатковий матеріал

Любіть себе та інших поважайте,

Своє життя й здоров’я бережіть.

І правильну дорогу вибирайте,

Якщо до старості бажаєте дожить.

Щоб не спізнитись ви не поспішайте.

Раніше вийдіть, щоб спокійно йти.

А по дорозі рот не роззявляйте,

Щоб і життя, й здоров’я зберегти.

Бо їде транспорт, всюди перехожі.

Хтось на роботу, хтось з роботи йде.

Чи сіє дощ, чи дні стоять погожі,

А рух не зупиняється ніде.

Летять машини, швидкість в них висока.

Миттєво транспорт цей не зупинить.

І хоч дорога, може, й не широка,

Та через неї, діти, не біжіть.

Спіткнутись можна чи перечепитись…

Летять машини, вам несила встать.

Автомобіль не може зупинитись,

Страшне нещастя може вас спіткать.

Дорогу виберіть до рідної вам школи,

Щоб світлою й безпечною була.

І навпростець теж не ходіть ніколи,

Собі й нікому не бажайте зла.

Бесіда для учнів 1-4 класів

«Дорожні знаки»

Мета: ознайомити дітей з основними дорожніми знаками. Розвивати увагу і вміння користуватися знаннями практично. Виховувати бажання бути в безпеці на дорогах.

Обладнання: дорожні знаки, Правила дорожнього руху.

Хід бесіди:

І. Організація класу

Будемо вивчати і ми з тобою

Знаки, розміщені над головою.

Знаки дорожні хай кожен вивчає,

Хай його лихо завжди обминає

ІІ. Розповідь учителя

Буквар людині потрібний для того, щоб вивчити азбуку, навчитися читати, писати, тобто стати грамотним. А щоб бути грамотним на дорозі, без якої сьогодні не прожити нікому, щоб жити у безпеці, треба добре вивчити дорожню азбуку – це дорожні знаки. їх є багато і вони різні. Але всі дорожні знаки застерігають кожного з нас від небезпеки на дорозі.

Попереджувальні знаки

Попереджувальні знаки інформують про характер небезпеки. Вони можуть нести різну інформацію, у якій ти повинен розбиратися. Наприклад: “Пішохідний перехід”, “Небезпечний поворот” (лівий, правий), “Викидання гравію”, “Земляні роботи”, “Небезпечне узбіччя”, “Слизька дорога”, “Падіння каміння”, “Крутий спуск”, “Інші небезпеки”, “Залізничний переїзд зі шлагбаумом “, Залізничний переїзд без шлагбаума” — тут ти повинен бути особливо обережний, щоб правильно перейти колію і не потрапити під потяг.

Заборонні знаки

Заборонні знаки вводять або відміняють певні обмеження. Наприклад: “В’їзд заборонено” — забороняє в’їзд усіх видів транспорту, “Рух заборонено” — забороняє рух усіх видів транспорту, “Рух мотоциклів заборонено” — забороняє рух мотоциклів, “Рух на велосипедах заборонено” — забороняє рух на велосипедах, “Прохід закрито” — забороняє рух пішоходів, “Кінець зони всіх обмежень” — це означає, що всі обмеження знімаються.

Наказові знаки

Наказові знаки вводять або відміняють певні режими руху. Наприклад: “Рух прямо”, “Рух праворуч”, “Рух ліворуч” – дозволяє рух лише у вказаному напрямку, “Круговий рух” — дозволяє рух тільки у зазначеному стрілками напрямку, “Велосипедна доріжка” — дозволяє рух тільки на велосипедах, “Пішохідна доріжка” – дозволяє рух лише пішоходам.

Інформаційно-вказівні знаки

Інформаційно-вказівні знаки інформують про особливості режиму руху або про розташування в напрямку руху населених пунктів та інших об’єктів. Наприклад: “Місце зупинки автобуса” — це зупинка автобуса, “Місце зупинки тролейбуса”, “Місце зупинки трамвая”, “Місце зупинки таксі”, “Пішохідний перехід”, “Підземний перехід”, “Надземний перехід”, “Місце стоянки”, “Пункт харчування”, “Місце відпочинку”, Готель”, “ДАІ”, “Лікарня”, “Автозаправка”, “Вода для пиття”.

Всі дороги поділяються на головні і другорядні. У місті біля кожної дороги є тротуари, а за містом вздовж дороги тротуарів немає, і не є узбіччя, на якому можуть спинятися машини, по якому можна рухатись і пішоходам. Пам’ятайте, що за містом по узбіччю треба і іти назустріч транспорту.

III. Підсумок бесіди

Якщо ви вмієте читати дорожні знаки, то знатимете, як треба рухатися, чого остерігатися, куди звернутись у разі потреби. Дорожні таки – це азбука, по якій можна читати книгу доріг.

Бесіда для учнів 1-4 класів

«Безпека руху велосипедиста»

Мета: розширити поняття про поведінку під час їзди на велосипеді. Розвивати навички поведінки на дорозі. Виховувати увагу, вміння поводитися серед людей.

Обладнання: плакати, малюнки.

Хід бесіди:

І. Організація класу

Загадка

Два колеса і дві педалі.

Лечу вперед в безмежні далі.

Та з рук керма не випускаю,

Бо правила дорожні знаю. (Велосипед)

ІІ. Розповідь учителя

Безпека руху велосипедиста

Велосипед є транспортним засобом пересування, і на нього також поширюються правила дорожнього руху.

Правила користування велосипедом:

Ø кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та інших безпечних місцях;

Ø їздити на велосипеді по дорогах дозволяється з 14 років;

Ø велосипед має бути обладнаний світловідбивачами — спереду білого кольору, з боків — оранжевого, ззаду — червоного.

Велосипедистові забороняється:

Ø рухатися по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;

Ø рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

Ø під час руху триматися за інший транспортний засіб;

Ø буксирувати велосипед;

Ø їздити, не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей;

Ø керувати велосипедом із несправним гальмом і звуковим сигналом, а також без освітлення у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

Кiлькiсть переглядiв: 415