Щоб допомогти дітям, їхнім батькам та опікунам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров'я, безпеку та розвиток дітей під час війни, ми пропонуємо рекомендації експертів та корисні матеріали.

Поради із підтримання психічного і фізичного здоров'я, безпеки, харчування, освіти та розвитку

Як підтримати себе і дитину

40 ігор у темряві. Для відновлення відчуття безпеки, близькості та запобігання травматизації

Як підготувати дитину до важких розмов? Поради Світлани Ройз.

Ігрові та терапевтичні картки для роботи із дітьми до 8 років від Світлани Ройз

Як оптимально організувати дистанційне навчання дитини

Пам’ятка для батьків

Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Зараз більшість школярів перейшло на навчання онлайн. Це правильне рішення під час пандемії, АЛЕ! Організація навчального процесу онлайн відрізняється від очного навчання дітей. В першу чергу тим, що дітям СКЛАДНІШЕ ВЧИТИСЯ ДОМА.

1. Складіть разом з дитиною чіткий розклад (підйом та віхід до сну, навчальний час, прийом їжі)

2.Організуйте робочу зону для навчання, де дитину не будуть відволікати.

3.Не забувайте, що дистанційний урок – це також урок, тому учень повинен мати відповідний зовнішній вигляд. Ця умова важлива насамперед для розуміння учня серйозності процесу навчання.

4.Заохочуйте дитину до спілкування з однокласниками онлайн – це підтримає єдність класу та мотивуватиме до навчання.

5.Не переносьте свої тривоги та страхи на дитину. Діти швидше адаптуються до нових умов, тому вам не варто постійно говорити їм про свої переживання.

6.Помічайте успіхи дитини та правильно мотивуйте її. Дистанційне навчання буде ефективним лише у випадку чіткої мотивації, а не змушування.

7.Не намагайтеся замінити дитині вчителя, ви – батьки і маєте відповідати лише цій ролі. У випадку незрозумілих питань щодо уроку, звертайтеся за допомогою до педагога.

8.Оскільки дитина постійно вдома, її енергія та запал не використовуються, тому можуть виникнути проблеми у спілкування. Заохочуйте дитину до спільної діяльності, як господарської, так і ігрової.

Кiлькiсть переглядiв: 228