/Files/images/2023/изображение_viber_2023-09-10_12-37-07.jpg

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленського, нагадуємо вам про важливість психічного здоров’я в нашому житті.

Піклуємось про себе та дітей

/Files/images/2023/изображение_viber_2023-09-10_12-38-05.jpg

Ментальне здоров'я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, при якому людина може реалізувати власні здібності, протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.

На психічне здоров'я людини можуть мати вплив наступні фактори:

- індивідуальні особливості людини (генетичні та біологічні характеристики, емоційний інтелект);

- соціальні обставини, в яких опиняється людина (соціально-економічний статус, освіта, умови праці);

- середовище, в якому живе людина та складні життєві обставини.

Чому ж важливо піклуватися про своє психічне здоров’я?

Наше ментальне здоров’я формується з дитинства. І дослідження показують, що половина всіх психічних розладів проявляються першими ознаками ще до того, як людині виповнюється 14 років, а три чверті розладів психічного здоров'я починаються до 24 років.

Але варто пам’ятати, що психічне здоров’я – це не лише відсутність розладів. Що більше ми піклуємося про нього, то легше нам жити в цьому нестабільному світі. І це не означає, що психічно здорова людина не має жодних проблем. Навпаки, саме наявність цих проблем і те, як ми з ними справляємося, не ізолюючи себе від оточуючих і не входячи в депресивні стани, визначає, наскільки міцне психічне здоров’я ми маємо.

Тож, давайте разом вчитися не ігнорувати свій психічний стан і привчати до цього наших дітей.

/Files/images/2023/изображение_viber_2023-09-10_12-38-37.jpg

Якщо ви або ваші рідні потребують психологічної підтримки - можна звернутися до професійних служб.

В наше життя стресові фактори можуть увірватися в будь-який момент. І тут важливо не розгубитися, а зуміти надати конструктивну допомогу собі та дитині.

Тут ви зможете знайти рекомендації щодо того, як допомогти дитині подолати стрес.

Пам’ятайте, що одна й та ж ситуація може з різною інтенсивністю впливати на кожну дитину. А ненормальні реакції в ненормальній ситуації - це нормально.

/Files/images/2023/изображение_viber_2023-10-02_09-51-41.jpg /Files/images/2023/gh.jpg

/Files/images/2023/изображение_viber_2023-10-02_09-51-42.jpg

Ми продовжуємо говорити про ментальне здоров’я та його складові. До вашої уваги інформація про те, як попередити емоційне вигоряння.

/Files/images/2023/м1.jpg /Files/images/2023/м2.jpg

До вашої уваги практики, які допоможуть у підтримці ментального здоровʼя свого та вашої дитини. Памʼятайте, що психологічні техніки дієві, якщо їх регулярно виконувати.

/Files/images/2023/мзд.jpg